Výběr areálu
Hlavní obsah stránky

Tipy na výlety

Rekreační areál Vysoká Srbská je situovaný na absolutně klidném místě, v údolí lemovaném lesy. Právě tyto lesy jsou v létě a na podzim plné hub, jsou tedy jako stvořené pro milovníky houbaření.

Pokud zrovna nejste příznivci sběru hub, můžete se vydat na cyklovýlet do blízkého i vzdálenějšího okolí. Pokud dáváte přednost turistice, doporučujeme navštívit Teplicko – Adršpašské skály (komplex skalních měst, pískovcových věží a romantického jezírka, po kterém se můžete na loďce i svézt), nebo navštivte Broumovské stěny (romantické skalní útvary, rokle a nádherné vyhlídky zasazené do panenské přírody.

Milovníky historie zaujmou zříceniny hradů Adršpach, Střemen a Skály, nebo nádherný gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie v Polici nad Metují, či Broumovský klášter a muzeum. Vzhledem k tomu, že Vysoká Srbská se nachází 5 km od hranic s Polskem, doporučujeme rovněž výlet do sousední země, třeba za účelem výhodných nákupů.

PLAY Broumovsko

Interaktivní výstava pro děti i dospělé. Mnoho zajímavých exponátů, kterých je možné se nejen dotýkat, ale přímo si s nimi i hrát.

Adršpašské skalní město

Je skutečným přírodním zázrakem. Je to místo, kde člověk žasne nad uměním přírody a kam se rád vrací. Kromě romantických procházek mezi bizarními útvary skal nabízí i projížďku na lodičkách po jezírku sevřeném strmými stěnami skal i prohlídku Velkého vodopádu. Mezi nejznámější skalní útvary patří Milenci, Starosta a Starostová, Homole cukru, Krakonošovo piáno a mnoho dalších.

Teplické skály (18 km)

Jsou jedinečným skalním městem v severovýchodních Čechách. Leží 2 km od města Teplice nad Metují. Prohlídkový okruh je dlouhý 6 km (2–3 hodiny). Cestou spatříte podivuhodné skalní útvary jako jsou Skalní koruna, Lední medvěd, Krakonošovo poupátko a mnohé jiné, horolezce na vysokých skalních stěnách (až ve výšce 60 m), téměř „věčný sníh“ v hlubokém kaňonu Sibiře, zelené koberce mechů a kapradin a mnoho jiných krás přírody.

Broumovské stěny (20 km)

Se nacházejí v severovýchodních Čechách, v Broumovské vrchovině, mezi městy Police nad Metují a Broumov. Oblast je velmi rozsáhlá a je tvořena krásnými pískovcovými skalami, hlubokými roklemi a soutěskami, vyhlídkovými místy a bohatými lesy. Zdejším unikátem jsou Slavětínské hřiby.

Hrad Adršpach (25 km)

Stával na skalní plošině 2 km západně od stejnojmenné obce. První zmínka o něm byla již roku 1355. Hrad byl tvořen 2 hrady, jižní stál uvnitř předhradí a východní stál na nepřístupné skále. Zvláštností paláce byla skalní brána mezi dvěma skalisky místo věží. Do dnešní doby se dochovala pouze zřícenina tohoto hradu, která je veřejnosti volně přístupná.

Ostaš (18 km)

Tajemný skalní útvar nenápadně ukrytý lesem na vrcholu kopce. Místo, kde se zastavil čas. Ostaš je přírodní rezervací vyhlášenou v roce 1956, která je dostupná z Police nad Metují. Nachází se ve vrcholové části stolové hory Ostaš s výškou 700 m. Dělí se na Horní a Dolní labyrint. Turistický okruh návštěvníkům nabízí pohledy na rozmanitou soustavu skal, jeskyní, chodeb a další bizarní útvary. Za prohlídku stojí Zrádce, Mohyla smrti, Čertovo auto a další.

Hrad Střemen (25 km)

Patří mezi typické skalní hrady. Hrad byl postaven na vrcholu dvou skalních věží. Zřícenina je veřejnosti volně přístupná, výstup je zajištěn zábradlím, na vrcholu je vybudovaná ohrazená vyhlídka na Teplické skalní město, Krkonoše a údolí Metuje.

Hrad Skály (20 km)

Dříve nazývaný také Katzenstein byl vystavěn v části skalního města a skalní útvary se staly součástí jeho opevnění. První záznam pochází již z roku 1393. Hrad vystřídal několik majitelů a od roku 1567 již zůstal neobydlen. Dnes je volně přístupnou zříceninou.